Profil školy

Charakteristika školy

Základná  škola v Krišovskej Lieskovej  je má lo t r i e d n a  základná škola s vyučujúcim jazykom maďarským, v ktorej sa vyučujú štyri ročníky v 2  triedach. Škola je umiestnená vo veľmi peknom, estetickom prostredí.

Na škole vyučujú  2 učitelia. Pedagogickí pracovníci majú vysokoškols vzdelanie, pedagogicspôsobilosť aj odbornú spôsobilo. Všetci pedagogickí pracovnícsa priebežne  vzdelávajú. Prešli školeniami  IKT,  ITV, ktoré sú väčšinou organizované Metodicm centrom Prešov.

Pedagogický princíp školy

Škola umožňuje všetkým žiakom získať dostatočné všeobecné vedomosti a zručnosti vo všetkých všeobecno-vzdelávacích a odborných predmetoch. Dá šancu každému žiakovi, aby sa rozvíjal podľa svojich schopností a bolo mu umožnené zažiť úspech. Škola zabezpečí podmienky na vzdelávanie žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami tak, aby žiaci mali rovnocenný prístup vo vzdelávaní.

Výchovno-vzdelávaciu činnosť smerujeme k príprave žiakov na život, ktorý od nich vyžaduje, aby boli schopní kriticky a tvorivo myslieť a účinne riešiť problémy. Našim cieľom je pripraviť žiaka rozhľadeného, schopného pracovať v tíme a schopného sebamotivácie k celoživotnému vzdelávaniu. Snažíme sa zabezpečiť prípravu žiakov v cudzích jazykoch so zameraním na komunikatívnosť  a s ohľadom  na  schopnosti jednotlivých  žiakov. U žiakov preferujeme formovať tvorivý životný štýl, sociálne cítenie a hodnotové orientácie.

Žiakov vychovávame v duchu  humanistických  princípov. V spolupráci  s rodičmi sa snažíme  z nich vychovávať  pracovitých, zodpovedných, morálne vyspelých a slobodných ľudí. Veľký dôraz kladieme hneď od začiatku na vytvorenie dobrého tímu v triede, na rozvíjanie sebapoznania a sebahodnotenia žiaka.

Všetky triedy zavádzajú do výchovno-vyučovacieho procesu prvky IKT, žiaci majú možnosť od 1.ročníka pracovať s výpočtovou technikou.

Stupeň vzdelania –  po ukončení 4.ročníka – ISCED 1

Profil školy

Absolvent I. stupňa našej školy by mal svojim vystupovaním robiť dobré meno škole, byť schopný vytvárať dobré medziľudské vzťahy, byť schopný hodnotiť svoju úlohu v škole, v rodine a spoločnosti, byť schopný starať sa o svoje fyzické  i psychické zdravie, vedieť uzatvárať kompromisy, byť schopný vyhľadávať, hodnotiť a využívať pri učení rôzne zdroje informácií, osvojiť si metódy štúdia a práce s informáciami, poznať metódy prírodných vied a diskutovať o prírodovedných otázkach, mať schopnosť presadzovať ekologické prístupy pri riešení problémov, mať schopnosť vnímať dejiny vlastného národa vo vzájomnom prepojení s vedomosťami  zo všeobecných dejín,  dobre ovládať  slovenských jazyk, mať schopnosť vnímať umenie a byť zodpovedný za svoj život.

• Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským Krišovská Liesková
    Krížany 36, 079 01 Krišovská Liesková